Witaminy – czy opłaca się je zażywać?

Witaminy oraz elementy mineralne są koniecznymi substratami diety każdego człowieka. Są one wymagane do funkcjonowania niemalże każdego systemu w organizmie. Między innymi normują przemianę materii, wpływają na układ immunologiczny, system hormonalny. To kłopotliwe o tej ważnej zasadzie zapomina obfita część dzisiejszego społeczeństwa. Życie w stałym stresie, w bezustannym pośpiechu, brak właściwej dawki ruchu, nieregularne posiłki i brak poprawnego czasu relaksu i wypoczynku powoduje ciąg licznych nieprawidłowości w działaniu organizmu. 

Czy widziałeś  biotyna na co

Jaka pogłoska krąży w naszym świecie? Ewidentnie, iż należy brać sporo witamin. Z jakiej przyczyny? Bowiem witaminy są zdrowe i tylko one w naszym zdrowiu mogą nas utrzymać. Jednak czy to naprawdę jest prawda? Jakkolwiek w ostatnich czasach w telewizji, gazetach i sieci jest coraz więcej głosów, jakoby witaminy właściwie nie tylko na nie pomagały, lecz jeszcze szkodziły. Mówi się, że choćby witaminy A, C lub E w okresie, kiedy stosujemy je bardzo długo mogą wywołać niekorzystne efekty w stworzonym przez nas ciele. Może w tym przypadku, porządniej jest zamienić witaminy tylko ożywczymi warzywami oraz owocami? Z tego względu należy powiedzieć, iż witaminy w tabletkach nie szkodzą, to zbyt duże uproszczenie. Właściwie nigdzie jeszcze nie oświadczono incydentów zatrucia się witaminą E. Zwłaszcza, że cechuje się ona niewysoką toksycznością – tak samo, jak biotyna gdzie się znajduje. Oczywiście, jeśli ktokolwiek przekracza dozwoloną na opakowaniu dawkę robi to jedynie na swoją osobistą odpowiedzialność. Niestety, faktem jest, że niebezpieczne może być przyjmowanie witaminy A. Czemu? Ponieważ może ona powodować migreny lub biegunkę czy w ogóle zmniejszać nasze samopoczucie.

Jednakże, aby to w ogóle miało miejsce, trzeba codziennie przekraczać jej dozwoloną dawkę, aż kilkakrotnie. Jak można zauważyć, witaminy są zdrowe i mogą nam pomagać. Jedyny kłopot jest tak w rzeczywistości w samych ludziach. Zachowujemy się jak małe dzieci, jakie nie umieją czytać. A wystarczy zapoznać się z ulotką a przez to ujrzeć, co jest na niej napisane, aby zamiast migreny zachować zdrowie. Poza tym, nawet jeśli przyjmujemy regularnie witaminy nie możemy wcale rezygnować z spożywania świeżych warzyw oraz owoców. One mają w sobie dokładnie to, co witaminy w kapsułkach. A do tego wszystkiego są smaczne. Witaminy, jak inne przedmioty na tym świecie, należy przyjmować po prostu z głową. Nie możemy zapominać o normalnym pożywieniu, ani o warzywach. One są tylko i wyłącznie wzbogaceniem naszej idealnej diety oraz tak powinny być traktowane. Jako tradycyjne suplementy, zdrowe owszem, lecz tylko suplementy. 

Sprawdź także : co to biotyna

Dodaj komentarz