Zakupy w niedzielę w 2018 roku

Zakupy to w głównej mierze kupowanie, spokój i odnajdowanie promocji. To żywioł wielu ludzi, który jesteśmy w stanie przypisać do terminów oraz dyscyplin zakupów. Niestety, nie każdy będzie tak samo podchodził do zakupów, jak oraz do innych dyscyplin stworzonego przez nas życia. Wielokrotnie pozyskujemy jedynie to, co jest dla nas wymagane i niezbędne. Nie pozwalamy sobie na małe przyjemności czy również inne takie kwestie. To nie jest do końca dobre oraz przydatne. Wypada pamiętać, że właśnie takie zakupy dają nam pewne pole manewru, jakie powinniśmy niezwłocznie wykorzystać. W przeciwnym razie nie będziemy mogli dopasować własnych standardów życia do tego, co proponują nam sklepy każdego dnia.

 

Od marca 2018 punkty handlowe zamknięte w wyłonione niedziele

Tak było do tej pory – sklepy były dostępne jakiegokolwiek dnia (niemal każdego, nie licząc dni wolnych od pracy), włącznie z niedzielami. Od marca 2018 roku weszła w życie ustawa, jaka zakazuje w wybrane niedziele otwierania punktów sprzedaży zatrudniających pracowników oraz zmuszających ekspedientów do pracy – więcej na ten temat można dowiedzieć się na stronie 2018 zakaz handlulista niedziel.

Ustawowo w wyłonione niedziele otwarte są w stanie być wyłącznie:

•             Stacje benzynowe

•             Sklepy osiedlowe (pod warunkiem, że za ladą stanie posiadacz sklepu)

•             Sklepy oraz galerie mieszczące się na dworcach kolejowych

•             Lodziarnie i kawiarnie

Wszystkie inne sklepy, galerie, supermarkety czy inne obiekty handlowe muszą być zamknięte. Co grozi za nieustawowe otworzenie punktu sprzedaży w wybraną niedzielę? Kontrolerzy, którzy w tym czasie przeprowadzają inspekcje mogą nałożyć surowy mandat na właściciela firmy bądź nawet skierować sprawę do sądu celem drobiazgowego rozpatrzenia złamania ustawy oraz dotkliwszego ukarania przedsiębiorcy.

 

Sprawdź wykaz niedziel bez handlu

Jednych zakupy w niedziele mamią, inni natomiast całkiem nie są na to podatni. Jak na razie ustawa spotyka się z mieszanymi wrażeniami obywateli. To, co jest pewne to zamęt – niekiedy po prostu nie wiemy, jakie niedziele są bez handlu – wszystkich zaciekawionych zapraszamy na stronę internetową lista niedziel zakaz handlu, gdzie mieści się szczególny terminarz z wykazem, w jakie niedziele roku będziemy mogli zrobić zakupy.

Jak na razie regulacja prognozuje zakazy handlu w dwie niedziele w miesiącu, jednak do 2020 roku każda niedziela będzie bez handlu. Polscy politycy wzorują się na rozporządzeniu z Niemiec, gdzie od paru lat wszystkie galerie bądź inne punkty handlowe są ustawowo zamknięte. Czy pomysł ten odnajdzie uznanie wśród rodaków – na wyniki powinniśmy poczekać. Pierwsze niedziele bez handlu są za nami – kolejne już niedługo. Wypróbuj na witrynie, kiedy tak właściwie masz możliwość zrobić niedzielne zakupy!
 

Dodaj komentarz